مدرسه اينترنتی يك محيط آموزشی مجازی است كه در آن از نرم افزارهای مديريت محتوای آموزشی بنام ELMS استفاده می گردد.

ثبت نام ترم دوم دوره های آموزشی مجازی مؤسسه نگين علم و دانش در سال 1387 شروع شد. مهلت ثبت نام تا تاريخ 12/11/1387 بوده و شروع كلاس ها در تاريخ 15/11/1387 خواهد بود. علاقمندان جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه اصلی‌سايت و راهنمای ثبت نام مراجعه نمايند
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت

مدرسه اينترنتی

مدرسه اينترنتی چيست؟

امروزه با پيشرفت سريع تكنولوژی و گسترش فن‌آوری اطلاعات و نفوذ وسايل ارتباط از راه دور در زندگی روزمره ، پا به پای پيشرفت در بخش های مختلف ، مقوله آموزش نيز دچار تحول و دگرگونی شده است. امروزه ما قادر هستيم بجای انتقال فيزيكی مدرس و دانش آموز از يك مكان به مكان ديگر جهت تعليم ، با استفاده از ابزارهای انتقال اطلاعات ، دانش مدرس را به دانش آموزان منتقل نماييم.

مدرسه اينترنتی كه به آن مدرسه آنلاين ، مدرسه مجازی و مدرسه الكترونيكی نيز گفته می‌شود در واقع يكی از اشكال آموزش مجازی است كه در آن از كامپيوتر و اينترنت و يك نرم‌افزار مديريت آموزشی جهت امر تعليم و تربيت استفاده می‌گردد.  مدرسه اينترنتی  محيطی است مجازی كه در آن دانش آموزان و مدرسان با استفاده از ابزارهای پيشرفته به امر آموزش می پردازند. مدرسان بوسيله نرم افزار مديريت آموزشی ، مطالب آموزشی خود را در سايت قرار می دهند و دانش آموزان نيز قادر هستند تا مطالب ارايه شده توسط مدرس را دريافت نموده و به امر يادگيری بپردازند ؛ همچنين مدرسان و دانش آموزان می توانند از طريق همين نرم افزار به گفتگوی آنلاين و همزمان يا گفتگوی آفلاين و غير همزمان (تالار های گفتگو) با يكديگر نيز بپردازند. مدرسه اينترنتی به استثناء حضور فيزيكی ، دارای همه خصوصيات يك مدرسه معمولی است و حتی نسبت به آن دارای مزايای بسياری نيز می باشد كه اهم آنها به شرح زير است.

مزايای مدرسه اينترنتی:

 • چون در اين نوع مدرسه ، انتقال فيزيكی مدرس و دانش آموز انجام نمی شود ، هزينه های مربوط به جابجايی فيزيكی حذف می گردد ؛ اين مساله همچنين باعث كاهش ترافيك و در نتيجه آرامش لااقل بخشی از جامعه می گردد.
   
 • دانش آموزان می توانند از دروس مربوط به مدرسان دارای دانش برتر با حداقل مبلغ استفاده نمايند.
   
 • دانش آموز می تواند بجای حضور اجباری در ساعت معينی در سر كلاس درس ، در هر ساعت از شبانه روز كه فرصت داشت به مطالعه و يادگيری درس بپردازد.
   
 • دانش آموز می تواند مطالب آموزشی را به دفعات مختلف خوانده و صدای مدرس را به دفعات مختلف گوش دهد و حتی فيلم های آموزشی را چندين بار مشاهده نمايد و در كل ، آموزش را هر چند بار كه لازم ديد برای خود تكرار نمايد.
   
 • مدرسان بجای تكرار مطالب آموزشی در جلسات و مكان های مختلف ، آنها را در سايت قرار می دهند و فقط به رفع اشكالات دانش آموزان می پردازند و اين امر باعث ايجاد فرصت آزاد بيشتر برای مدرس گرديده و او می تواند فرصت زيادی برای مطالعه و افزايش دانش خود داشته باشد.
   
 • در اين نوع مدرسه ما قادر هستيم همزمان به هزاران دانش آموز آموزش بدهيم و هزاران هزار كلاس آموزشی برگزار نماييم كه بدون شك اين امر در يك مدرسه فيزيكی ممكن نيست.
   
 • علاوه بر موارد بالا ، مدرسه اينترنتی دارای مزيت های ديگری نيز است كه عزيزان می توانند جهت آگاهی از آنها به سايت ها و مقاله های مربوطه مراجعه نمايند.

مدرسه اينترنتی مؤسسه علمی ، فرهنگی ، آموزشی و فن‌آوری غير انتفاعی نگين علم و دانش:

مؤسسه علمی ، فرهنگی ، آموزشی و فن‌آوری غيرانتفاعی نگين علم و دانش به ياری خداوند متعال دربهار سال 1386 با بهره گيری از نظرات سرگروههای آموزشی سازمان دانش آموزی استان آذربايجانشرقی كارهای فنی و آموزشی سايت را شروع نمود و پس از اخذ تأييديه از سرگروههای آموزشی محترم استان جهت اخذ تأييديه نهايی و مجوز فعاليت به دفتر توسعه فناوری اطلاعات آموزشی سازمان پژوهش وبرنامه ريزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش (تهران) معرفی شد كه پس از برگزاری جلسات متعدد بررسی با كارشناسان مجرب اين دفتر ، پيشنهادات كارشناسان محترم اين دفتر درسايت آموزشی مؤسسه منظور گرديد و در بهار سال 1387 توانست تأييديه نهايی از هيئت داوران اين دفتر اخذ نمايد و تأييديه نهايی جهت شروع فعاليت از طرف سازمان پژوهش و برنامه ريزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش كشور (تهران) درتاريخ 28/2/1387 برای اولين بار دركشور به اين مؤسسه اعطاء گرديده و اين مؤسسه درتاريخ 05/03/1387 تحت شماره 902 در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به ثبت رسيد. با جذب مدرسين مجرب و متخصص و ارائه آموزشهای فنی لازم به آن‌ها ، محتوای آموزشی كتابهای درسی در سايت آموزشی و مدرسه اينترنتی مؤسسه آماده گرديده است و اكنون اين مؤسسه آمادگی دارد آموزشهای كتب درسی را با هزينه‌ای مناسب در اختيار عموم دانش آموزان محترم اين سرزمين متمدّن و مهد دانشمندان پرافتخار بگذارد اميد است اين مؤسسه بتواند درجهت نيل فرزندان اين ممملكت بزرگ اسلامی به اهداف بلند مرتبه آموزشی خود قدمهايی را برداشته باشد.

 ورود به مدرسه اينترنتی مؤسسه نگين علم و دانش