راهنمای استفاده از ابزار لينك ويرايشگر آن‌لاين مدرسه اينترنتی مؤسسه نگين علم و دانش در اين بخش توضيح داده شده است.

ثبت نام ترم دوم دوره های آموزشی مجازی مؤسسه نگين علم و دانش در سال 1387 شروع شد. مهلت ثبت نام تا تاريخ 12/11/1387 بوده و شروع كلاس ها در تاريخ 15/11/1387 خواهد بود. علاقمندان جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه اصلی‌سايت و راهنمای ثبت نام مراجعه نمايند
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت

راهنمای استفاده از ابزار لينك در ويرايشگر آن لاين مدرسه اينترنتی

در اين قسمت قصد داريم تا ابزار لينك موجود در ويرايشگر آنلاين مدرسه اينترنتی را تشريح نماييم. اين ابزار طبق شكل در قسمت شماره 7 نشان داده شده است. همانطور كه در شكل مقابل ملاحظه می‌گردد در داخل كادر نشان داده شده با شماره 7 دو آيكون مشاهده می‌گردد كه يكی به شكل زنجير بسته و ديگری به شكل زنجير باز می‌باشد. با استفاده از آيكون زنجير بسته يك لينك ايجاد و با استفاده از آيكون زنجير باز يك لينك را بر می‌داريم.

الف) ايجاد لينك -.- برای ايجاد لينك ، ابتدا متن يا تصويری را كه می خواهيم لينك دار كنيم انتخاب می كنيم سپس بر روی آيكون زنجير بسته كليك می نماييم كه پنجره ايجاد لينك طبق تصوير زير باز می شود

 

اگر خواستيم آدرس مقصد مربوط به لينك را بنويسيم آن را در قسمت :URL می نويسيم مثل (http://www.2kateb.ir) سپس در قسمت :Target پنجره مقصد جهت نمايش را مشخص می نماييم كه ما حالت New Window را انتخاب نموده ايم و مقصد مربوط به لينك كه در اينجا سايت http://www.2kateb.ir است در يك پنجره جديد باز می شود و اگر خواستيم فايلی را جهت لينك دادن انتخاب نماييم ، دكمه Browse موجود در قسمت پايين را كليك می نماييم. با كليك بر روی دكمه Browse ، پنجره زير باز می شود:

اگر فايل مورد نظر ما در پنجره File Browser وجود نداشت با استفاده از دكمه Browse موجود در قسمت پايين ، فايل مورد نظر خود را انتخاب و با كليك بر روی دكمه Upload ، آن را به سرور منتقل می نماييم كه پس از انتقال ، فايل مورد نظر در پنجره File Browser ظاهر می‌گردد. حال كه فايل مورد نظر در پنجره File Browser قرار دارد با كليك بر روی نام آن وارد پنجره قبلی می‌گرديم كه اين بار طبق شكل زير خواهد بود:

 

ملاحظه می‌گردد كه قسمت :URL مسير فايل مورد نظر را جهت نمايش به هنگام كليك بر روی متن يا تصوير لينك دار نشان می‌دهد. با كليك بر روی دكمه OK كار لينك دار كردن متن يا تصوير مورد نظر به پايان می رسد و اگر شما برنامه را ذخيره نموده و بر روی متن يا تصوير لينك‌دار كليك كنيد ، مقصد لينك نمايش داده خواهد شد.

ب) برداشتن لينك -.- در صورتی كه بخواهيم متن يا تصوير مورد نظر را از حالت لينك‌دار بودن خارج سازيم كافی است پس از انتخاب متن يا تصوير مورد نظر بر روی آيكون زنجير  باز كليك نماييم.

موفق باشيد...