در هر درس در مدرسه اينترنتی مؤسسه نگين علم و دانش ، لينك های آموزشی مختلف با نمادهای آموزشی گوناگون نمايش داده می‌شوند كه در اينجا توضيح داده شده است.

ثبت نام ترم دوم دوره های آموزشی مجازی مؤسسه نگين علم و دانش در سال 1387 شروع شد. مهلت ثبت نام تا تاريخ 12/11/1387 بوده و شروع كلاس ها در تاريخ 15/11/1387 خواهد بود. علاقمندان جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه اصلی‌سايت و راهنمای ثبت نام مراجعه نمايند
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت

لينك های آموزشی دروس مدرسه اينترنتی و نماد مرتبط با آن‌ها

اگر شما قبلا با اينترنت و سايت‌های اينترنتی آشنا باشيد، به راحتی می‌توانيد از آموزش‌های موجود در مدرسه اينترنتی مؤسسه نگين علم و دانش استفاده نماييد. پس از ثبت نام و دريافت كد كاربری و رمز عبور، شما می‌توانيد وارد مدرسه اينترنتی مؤسسه شويد. پس از ورود به مدرسه اينترنتی ، شما ليستی از دروسی كه در آن‌ها ثبت نام نموده ايد را ملاحظه می‌نماييد. با كليك برروی نام هر درس وارد صفحه مربوط به آن درس شده و لينك‌های آموزشی مرتبط با آن را ملاحظه می‌نماييد. لينك‌های آموزشی در حالت كلی شامل دو بخش می‌باشد؛ لينك‌های مربوط به منابع اطلاعاتی يا همان آموزش و لينك‌های مربوط به فعاليت‌های آموزشی يا همان ارزشيابی. اين لينك‌ها ممكن است شامل موارد زير باشد:

  1. لينك مربوط به محتوای آموزشی يا منابع اطلاعاتی: اين لينك‌ها با نماد  نمايش داده می‌شوند و نشانگر يك صفحه آموزشی می‌باشند. شما با كليك برروی اين آيكون يا عنوان مقابل آن به صفحه آموزشی مرتبط با آن عنوان وارد شده و می‌توانيد از آموزش‌های استاد مورد نظر خود بهره مند شويد. اين آموزش‌ها شامل متن ، تصوير و صدا بوده و حتی در برخی موارد می‌تواند شامل فيلم نيز باشد.
  2. لينك مربوط به كوئيزها و سؤالات تستی: كوئيزها مربوط به سؤالات تستی هستند و شما جهت پاسخگويی به سؤالات تستی وارد لينك‌های مربوط به كوئيزها می‌شويد. اين لينك‌ها با نماد  نمايش داده می‌شوند. شما با كليك برروی اين آيكون و يا عنوان مقابل آن وارد صفحه مربوط به كوئيز و سؤالات تستی می‌شويد. با توجه به سليقه مدرس و شرايط طرح سؤال ، سؤال‌های تستی در كوئيزها به چند دسته تقسيم می‌شوند كه اهم آن‌ها عبارتند از: سؤالات چهار گزينه‌ای با يك جواب صحيح ، سؤالات دو گزينه‌ای صحيح/غلط و سؤالات تطبيقی يا جور كردنی.
  3. لينك مربوط به سؤالات تشريحی ، تكاليف خانگی و پروژه ها: همه اين لينك‌ها با نماد  مشخص شده اند ولی نوع آن‌ها با كليك برروی آيكون يا عبارت مقابل آن و ورود به صفحه مربوط به آن مشخص می‌گردد. در تكاليف خانگی ، دانش‌آموز فقط تمرين را ملاحظه نموده و نياز و حتی امكانی جهت ارسال جواب ندارد. اين تكليف‌ها صرفا جهت ايجاد انگيزه بيشتر در دانش آموز به منظور يادگيری بهتر طراحی می‌گردند. در سؤالات تشريحی تعدادی سؤال تشريحی برای دانش آموز مطرح می‌گردد كه دانش‌آموز بايستی به آن‌ها بصورت تشريحی و آنلاين و با استفاده از ويرايشگر موجود در مدرسه اينترنتی پاسخ دهد. در پروژه ها ، دانش‌آموز بايستی پروژه خود را در يك ويرايشگر متنی مثل Microsoft Word و نظاير آن نوشته و آن را بصورت فايل جهت مشاهده مدرس و اعمال نمره به سايت آپلود نمايد.
  4. لينك مربوط به كلاس‌های آنلاين يا چت يا گپ: اين لينك‌ها با نماد  مشخص می‌گردند. شما دانش‌آموز عزيز با كليك برروی اين آيكون يا عبارت مقابل آن وارد كلاس آنلاين يا چت يا به عبارتی گپ می‌گرديد و در اينجا شما می‌توانيد بصورت زنده و مستقيم با مدرس و دانش‌آموزان ديگر ارتباط داشته و به بحث و تبادل نظر با يكديگر بپردازيد.
  5. لينك مربوط به تالارهای گفتگو يا كلاس‌های آفلاين يا گفتمان (فروم‌ها): اين لينك‌ها با نماد  مشخص می‌گردند و شما دانش‌آموز عزيز می‌توانيد با كليك برروی‌ اين آيكون يا عبارت مقابل آن وارد تالار گفتگو يا گفتمان گرديد. در گفتمان‌ها شما می‌توانيد سؤالات خود را پرسيده و يا به سؤالات پرسيده شده از سوی سايرين پاسخ دهيد. فرق عمده تالارهای گفتگو با كلاس‌های آنلاين در آن است كه شما در كلاس‌های آنلاين بطور زنده و در همان لحظه به پرسش و جواب می‌پردازيد ولی در كلاس‌های آفلاين يا گفتمان‌ها پرسش و جواب بصورت زنده صورت نمی‌گيرد و هركس هر زمان كه فرصت نمود می‌تواند سؤال پرسيده يا به سؤالات ديگران پاسخ مناسب دهد.
  6. لينك مربوط به واژه نامه يا ديكشنری: در برخی از دروس موجود در مدرسه اينترنتی ممكن است از واژه نامه يا ديكشنری استفاده شده باشد. لينك مربوط به واژه نامه با نماد  مشخص گرديده است و شما با كليك برروی آن يا عبارت مقابل آن وارد واژه نامه گرديده و می‌توانيد از واژه های موجود در آن استفاده نماييد.
  7. لينك مربوط به سؤالات گزينه ای: اين لينك‌ها با نماد  نمايش داده می‌شوند. سؤالات گزينه ای مشابه سؤالات چند گزينه ای هستند با اين تفاوت كه در آن‌ها نمره مطرح نيست بلكه هدف عمده از طرح و پاسخگويی سؤالات گزينه ای بررسی توانايی‌ها و ديدگاه‌های دانش آموزان در مورد يك سؤال يا مسئله می‌باشد.
  8. لينك مربوط به بانك اطلاعاتی: اين لينك با نماد  مشخص می‌گردد. با استفاده از بانك اطلاعاتی ، اطلاعاتی در باره يك يا چند موضوع ذخيره می‌گردد و شما می‌توانيد با استفاده از اطلاعات موجود بر دانش خود بيفزاييد.
  9. لينك مربوط به دانش نامه: اين لينك با نماد  مشخص می‌گردد. در دانش نامه درباره يك موضوع خاص بطور مفصل بحث می‌گردد و شما با كليك برروی اين آيكون يا عبارت مقابل آن می‌توانيد وارد دانش نامه شده و از اطلاعات موجود در آن استفاده نماييد.


 جهت مشاهده راهنمای ثبت‌نام در مدرسه اينترنتی مؤسسه نگين علم و دانش كليك نماييد

 جهت آگاهی از دروس ارايه شده و هزينه‌های هر درس در مدرسه اينترنتی مؤسسه ، كليك نماييد